Namnlöst dokument  menu


Udstillingresultater


Fredericia 2016

Dommer: Marja Talvitie

BH–1: Glenspey Mr President
BH–2: Shetlanas Fawn Fighter Thasts Me
BH–3: Ramsgrove Prime Thyme
BH–4: Moonfellow Free Spirit
BT-1: Vallklanens Armadale Gal
BT-2: Diotima's Sweet Heart At Ramsgrove
Baby han:
1: Shepherdess Thyme After Thyme
 Åbenklasse tæver:
1: Vallklanens Armadale Gal
2: Alistair's Over The Moon
3: Footwork Love Supreme
Mellemklasse han:
1: Moonfellow Free Spirit
2: Happy Landing Joshua
Champion tæve:
1: Diotima's Sweet Heart At Ramsgrove
2: Taildown`s Jellybaby
Åben klasse han:
1: Glenspey Mr President
Champion han:
1: Shetlanas Fawn Fighter Thasts Me
2: Ramsgrove Prime Thyme
3: Applecore´s Aliceson
Mellemklasse han:
1: Moonfellow Free Spirit
2: Happy Landing Joshua

DKK Fredericia 07-02-2015  

100313

Dommer: Marja Talvitie

BH–1: Ramsgrove Prime Thyme BIR & CACIB
BH–2: Shetlanas Fawn Fighter Thasts Me Res.Cacib
BH–3: Glenspey Mr president CERT
BH–4: Highflying Harvest Moon
 
   
JuniorKlasse Han:
1: Glenspey Mr president

Åbenklasse Han:
1: Highflying Home Sweet Home

Championklasse han:
1: Ramsgrove Prime Thyme
2: Shetlanas Fawn Fighter Thasts Me
3: Highflying Harvest Moon

Veteranklasse han:
1: Highflying Ace of Hearts BIR Veteran





Hvalpeklasse Tæve:
1: Prunellas Black Ghita

Mellemklasse tæve:
1: Footwork Love Supreme
2: High Jack Flamin´Hot

Championklasse tæve:
1: Wipster´s Real Style







 


BCK Køge 29-11-2014  

100313

Dommer: J. L. Waldron UK

BH–1: Highflying Harvest Moon BIR
BH–2: Beastly´s Lancelot Du Lac CERT & Klubcert
BH–3: Ramsgrove Prime Thyme
BH–4: Highflying Ace of Hearts
BT-1: Beastly´s Bell Of Aberdour BIM,CERT & Klubcert
BT-2: Beastly´s Raspberry Cranachen Res.Cert
BT-3: Footwork Star Supreme
BT-4: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove
   
JuniorKlasse Han:
1: Glenspey Mr president
2: Breaker Go For It

Championklasse han:
1: Highflying Harvest Moon
2: Beastly´s Lancelot Du Lac
3: Ramsgrove Prime Thyme
4: Highflying Ace of Hearts

Veteranklasse han:
1: Highflying That´s My Boy BIR Veteran





Babyklasse Tæve:
1: Prunellas Brown Gaby

Juniorklasse Tæve:
1: Beardmarked´s Sweet Emotion

Mellemklasse tæve:
1: Footwork Star Supreme

Åbenklasse tæve:
1: Beastly´s Raspberry Cranachen
2: Amazing Shepherds Black Gigi

Championklasse tæve:
1: Beastly´s Bell Of Aberdour
2: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove
3: High Jack Va-Va-Voom
4: Wipster´s Real Style

Veteranklasse Tæve:
1: Tailwind Papaw American Idol BIM Veteran





 


DKK Herning 02-11-2014

Vi mangler 1 billede

 

Dommer: Edy Dykstra-Blum USA

BH–1: Glenspey Mr president BIR & Cert
BH–2: Shetlanas Fawn Fighter Thasts Me CACIB
BH-3: Applecore´s Aliceson Res.Cacib

BT-1: High Jack Va-Va-Voom BIM & CACIB
BT-2: Footwork Love Supreme CERT & Res.Cacib
BT-3: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove
   
Juniorklasse Han:
1: Glenspey Mr president

Championklasse han:
1: Shetlanas Fawn Fighter Thasts Me
2: Applecore´s Aliceson







Mellemklasse Tæve:
1: Footwork Love Supreme
2: Henessy Z Vilete Bohemia

Championklasse tæve:
1: High Jack Va-Va-Voom
2: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove
3: Wipster´s Real Style

Veteran Klasse:
1: Tailwind Papaw American Idol Bedste veteran








 

DKK Herning 01-11-2014

Vi mangler 1 billede

 

Dommer: Hanne Laine Jensen DK

BH–1: Shetlanas Fawn Fighter Thasts Me BIR & CACIB
BH–2: Applecore´s Aliceson

BT-1: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove BIM & CACIB
BT-2: Tailwind Papaw American Idol
BT-3: High Jack Va-Va-Voom
   
Championklasse han:
1: Shetlanas Fawn Fighter Thasts Me
2: Applecore´s Aliceson







Mellemklasse Tæve:
1: Footwork Love Supreme
2: Henessy Z Vilete Bohemia

Championklasse tæve:
1: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove
2: High Jack Va-Va-Voom

Veteran Klasse:
1: Tailwind Papaw American Idol Bedste veteran








DKK Hillerød 20-09-2014  

100313

Dommer: Hans Lehtinen Fin

BH–1: Shetlanas Fawn Fighter Thasts Me BIM & CACIB
BH–2: Potterdale Golddust CERT & Res.Cacib
BH–3: T-Bob´s Beylone Res.Cert
BH–4: Memorylane Sunsational
BT-1: Farmarens Pure Dynamite BIR,CERT & CACIB
BT-2: Hillbacka Xciting Attraction Res.Cacib
   
JuniorKlasse Han:
1: Glenspey Mr president

Åbenklasse Han:
1: Memorylane Ready To Rumba
2: Alistair's Quagmire

Championklasse han:
1: Shetlanas Fawn Fighter Thasts Me
2: Potterdale Golddust
3: T-Bob´s Beylone
4: Memorylane Sunsational
Ramsgrove Prime Thyme







Juniorklasse Tæve:
1: Glenspey Melon Gum
2: T-Bob´s Babett Jamjam

Mellemklasse tæve:
1: High Jack Flamin´Hot

Åbenklasse tæve:
1: Farmarens Pure Dynamite
2: Farmarens Nonesuch
3: Amazing Shepherds Black Gigi

Championklasse tæve:
1: Hillbacka Xciting Attraction
2: Hidden Farms Imperial Star
3: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove








BCK Roskilde 06-09-2014  

100313

Dommer: E. A. Jay UK

BH–1: Ramsgrove Prime Thyme BIR
BH–2: Highflying Harvest Moon
BH–3: Highflying Home Sweet Home Cert
BH–4: Highflying Ace of Hearts
BT-1: Hidden Farms Imperial Star BIM
BT-2: Braemoor´s Beyond The Stars
BT-3: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove
BT-4: Svassas Easy Choice
   
HvalpeKlasse Han:
1: Braemoor´s Boundless Joy

Åbenklasse han:
1: Highflying Home Sweet Home
2: Memorylane Ready To Rumba
3: Keanu Reves

Championklasse han:
1: Ramsgrove Prime Thyme
2: Highflying Harvest Moon
3: Highflying Ace of Hearts
4: Braemoor´s Mastermind
Shetlanas Fawn Fighter That´s Me
Memorylane Sunsational

Veteranklasse han:
1: Highflying That´s My Boy BIM Veteran





Hvalpeklasse Tæve:
1: Braemoor´s Bound To Rejoice

Mellemklasse tæve:
1: Prunnellas Black Flicka

Åbenklasse tæve:
1: Braemoor´s Beyond The Stars
2: Svassas Easy Choice
3: Amazing Shepherds Black Gigi
4: Highflying Swede Revenge

Championklasse tæve:
1: Hidden Farms Imperial Star
2: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove
3: Alistair´s pretty Posh

Veteranklasse Tæve:
1: Highflying That´s Just Me BIR Veteran





 

DKK Århus 23-08-2014

Vi mangler 1 billede

 

Dommer: C. E. Cartledge UK

BH–1: Applecore´s Aliceson BIM & Cert
BH–2: Ramsgrove Prime Thyme

BT-1: Wipster´s Real Style BIR
BT-2: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove
BT-3: Quarry´s Unique Cert
BT-4: Farmarens Nonesuch Res.Cert
   
Championklasse han:
1: Applecore´s Aliceson
2: Ramsgrove Prime Thyme







Juniorklasse Tæve:
1: Footwork Love Supreme

Åbenklasse Tæve:
1: Farmarens Nonesuch

Championklasse tæve:
1: Wipster´s Real Style
2: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove

Veteran Klasse:
1: Quarry´s Unique Bedste veteran








 

DKK Bornholm 17-08-2014

Vi mangler 1 billede

 

Dommer: Hans Erhard Grüttner, Tyskland

BH–1: Ramsgrove Prime Thyme BIR & CACIB
BH–2: Highflying Harvest Moon Res.Cacib
BH–3: Bristregal Twist And Shout
BH–4: Bristregal Limelight Regal CERT
BT-1: Bristregal Piece Of Regal BIM & CACIB
BT-2: Bristregal Piece Of Regal Res.Cacib
   
Championklasse han:
1: Ramsgrove Prime Thyme
2: Highflying Harvest Moon
3: Bristregal Twist And Shout

Veteran Klasse:
1: Bristregal Limelight Regal. Bedste Veteran







Championklasse tæve:
1: Bristregal Piece Of Regal
2: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove

Veteran Klasse:
1: Bristregal Lady Writer








 

DKK Bornholm 16-08-2014

Vi mangler 1 billede

 

Dommer: A. Bystrup, Danmark

BH–1: Ramsgrove Prime Thyme BIM & CACIB
BH–2: Bristregal Twist And Shout CERT & Res.Cacib
BH–3: Highflying Harvest Moon
BH–4: Bristregal Limelight Regal Res.Cert
BT-1: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove BIR & CACIB
BT-2: Bristregal Piece Of Regal CERT & Res.Cacib
BT-3: High Jack Va-Va-Voom
BT-4: Tailwind Papaw American Idol Res.Cert
   
Championklasse han:
1: Ramsgrove Prime Thyme
2: Bristregal Twist And Shout
3: Highflying Harvest Moon

Veteran Klasse:
1: Bristregal Limelight Regal. Bedste Veteran







Championklasse tæve:
1: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove
2: Bristregal Piece Of Regal
3: High Jack Va-Va-Voom

Veteran Klasse:
1: Tailwind Papaw American Idol
2: Bristregal Lady Writer







 

DKK Vejen 22-06-2014

Vi mangler 1 billede

 

Dommer: Knut Sigurd Wilberg, England

BH–1: Fixations Armani BIM, CERT & CACIB
BH–2: Applecore´s Aliceson Res.Cert & Res.Cacib
BH–3: Alistair´s One To Die For
BH–4: Breaker Go For It
BT-1: Bristregal Queen Of Regal BIR, CERT & CACIB
BT-2: Honeybob´s Perfect Sandy Res.Cacib
BT-3: Mollycoddles Just Taildown Res.Cert
BT-4: Breaksea Bounty
   
Juniorklasse han:
1: Breaker Go For It

Mellemklasse Han:
1: Honeybob´s Exclusive

Åbenklasse han:
1: Applecore´s Aliceson
2: Mama Luna´s Arthos

Championklasse han:
1: Fixations Armani
2: Alistair´s One To Die For







Juniorklasse tæve:
1: Footwork Love Supreme
2: Honeybob´s Lily Of The Valley

Åbenklasse tæve:
1: Mollycoddles Just Taildown
2: Mama Luna´s Amazing Beauty
3: Mama Luna´s April Appel

Championklasse tæve:
1: Bristregal Queen Of Regal
2: Honeybob´s Perfect Sandy
3: Wipster´s Real Style

Veteran Klasse:
1: Breaksea Bounty Bedste Veteran








DKK Vejen 21-06-2014

Vi mangler 1 billede

 

Dommer: Dan Ericsson, Sverige

BH–1: Alistair´s One To Die For BIM, CERT & CACIB
BH–2: Fixations Armani Res.Cert & Res.Cacib
BH–3: Applecore´s Aliceson
BT-1: Honeybob´s Perfect Sandy BIR, CERT & CACIB
BT-2: Bristregal Queen Of Regal Res.Cert & Res.Cacib
BT-3: Breaksea Bounty
BT-4: Mollycoddles Just Taildown
   
Juniorklasse han:
1: Breaker Go For It

Mellemklasse Han:
1: Honeybob´s Exclusive

Åbenklasse han:
1: Applecore´s Aliceson
2: Mama Luna´s Arthos

Championklasse han:
1: Alistair´s One To Die For
2: Fixations Armani







Juniorklasse tæve:
1: Footwork Love Supreme
2: Honeybob´s Lily Of The Valley

Åbenklasse tæve:
1: Mollycoddles Just Taildown
2: Mollycoddles Just Do It
3: Mama Luna´s Amazing Beauty
4: Our Love Luna Of The Loyal Lads And Ladies
: Mama Luna´s April Appel

Championklasse tæve:
1: Honeybob´s Perfect Sandy
2: Bristregal Queen Of Regal
3: Wipster´s Real Style
4: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove

Veteran Klasse:
1: Breaksea Bounty Bedste Veteran








DKK Roskilde 11-05-2014  

100313

Dommer: Charlotte Høier, Danmark

BH–1: Highflying Harvest Moon BIR & CACIB
BH–2: Alistair´s Teach Me Tiger CERT
BH–3: Shetlanas Fawn Fighter That´s Me Res.Cacib
BH–4: Beastly´s Tweed Kettle Res.Cert
BT-1: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove BIM &CACIB
BT-2: High Jack Va-Va-Voom Res.Cacib
BT-3: Falkstolhågen´s Sweet Dreams CERT
BT-4: Alistair´s Troubblemaker Res.Cert
   
Baby Klasse Han:
1: Glenspey Mr president BEDSTE BABY

Juniorklasse han:
1: Alistair´s Teach Me Tiger


Åbenklasse han:
1: Highflying Home Sweet Home
2: Falkstolhågen´s Eye Catcher
3: Applecore´s Aliceson

Championklasse han:
1: Highflying Harvest Moon
2: Shetlanas Fawn Fighter That´s Me
3: Beastly´s Tweed Kettle
4: Alistair's Peace And Love

Veteranklasse han:
1: Highflying That´s My Boy BIR Veteran





Juniorklasse tæve:
1: Alistair´s Troubblemaker
2.High Jack Flamin´Hot

Åbenklasse tæve:
1: Falkstolhågen´s Sweet Dreams
2: Amazing Shepherds Black Gigi

Championklasse tæve:
1: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove
2: High Jack Va-Va-Voom
3: Alistair´s pretty Posh







DKK Roskilde 10-05-2014  

100313

Dommer: C. E. Cartledge, England

BH–1: Alistair's Peace And Love BIM, CERT & CACIB
BH–2: Shetlanas Fawn Fighter That´s Me Res.Cacib
BH–3: Beastly´s Tweed Kettle Res.Cert
BH–4: Highflying Home Sweet Home
BT-1: Alistair´s pretty Posh BIR, CERT & CACIB
BT-2: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove Res.Cacib
BT-3: High Jack Va-Va-Voom
BT-4: Alistair´s Troubblemaker Res.Cert
   
Baby Klasse Han:
1: Glenspey Mr president BEDSTE BABY

Juniorklasse han:
1: Alistair´s Teach Me Tiger


Åbenklasse han:
1: Highflying Home Sweet Home
2: Applecore´s Aliceson

Championklasse han:
1: Alistair's Peace And Love
2: Shetlanas Fawn Fighter That´s Me
3: Beastly´s Tweed Kettle
4: Highflying Harvest Moon
: La-Faja´s Gone To Hell

Veteranklasse han:
1: Highflying That´s My Boy BIR Veteran





Juniorklasse tæve:
1: Alistair´s Troubblemaker
2.High Jack Flamin´Hot

Åbenklasse tæve:
1: Amazing Shepherds Black Gigi

Championklasse tæve:
1: Alistair´s pretty Posh
2: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove
3: High Jack Va-Va-Voom







BCK Årslev 01-03-2014   

100313

Dommer: Lene Kildeborg Jacobsen, Danmark

BH–1: Highflying Harvest Moon BIM & CLUBCERT
BH–2: Shetlanas Fawn Fighter That´s Me
BH–3: Philemon Breaking News CERT
BH–4: Highflying That´s My Boy Res.Cert
BT-1: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove BIR & KLUBCERT
BT-2: Vallklanens Lady Bannockburn CERT
BT-3: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove
BT-4: High Jack Flamin´Hot Res.Cert
   
Hvalpeklasse Han:
1: Breaker Go For It BEDSTE HVALP

Juniorklasse han:
1: Philemon Bind Date

Mellemklasse Han:
1:Memorylane Ready To Rumba

Åbenklasse han:
1: Philemon Breaking News
2: Highflying Home Sweet Home
3: Skarnsbro´s Lord Of Lochinver

Championklasse han:
1: Highflying Harvest Moon
2: Shetlanas Fawn Fighter That´s Me
3: Memorylane Sunsational


Veteranklasse han:
1: Highflying That´s My Boy BIR Veteran





Hvalpeklasse Tæve:
1: Mama Luna´s Beautiful July

Juniorklasse Tæve:
1: High Jack Flamin´Hot
2: Footwork Love Supreme

Mellemklasse Tæve:
1: Mama Luna´s April Angel

Åbenklasse tæve:
1: Vallklanens Lady Bannockburn
2: Svassas Easy Choice
3: Shetlanas Lili Marleen


Championklasse tæve:
1: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove
2: Wipster´s Real Style
3: Double Fantasy Kiaora







 

Dkk Fredericia 09-02-2014

Vi mangler 1 billede

 

Dommer: Per Kr Andersen

BH–1: Memorylane Ready To Rumba BIM, CERT & CACIB
BH–2: Memorylane Sunsational Res.Cacib

BT-1: Wipster´s Real Style BIR & CACIB
BT-2: Footwork Love Supreme CERT
BT-3: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove
BT-4: Vallklanens Lady Bannockburn Res.Cacib
   
Juniorklasse han:
1: Footwork Supreme Commander

Mellemklasse Han:
1: Memorylane Ready To Rumba
2: Philemon Bind Date

Åbenklasse han:
1: Philemon Breaking News

Championklasse han:
1: Memorylane Sunsational
2: Shetlanas Fawn Fighter That´ Me







Hvalpeklasse Tæve:
1: Mama Luna´s Beautiful July BEDSTE HVALP

Juniorklasse tæve:
1: Footwork Love Supreme

Mellemklasse Tæve:
1: Mama Luna´s April Angel

Åbenklasse tæve:
1: Vallklanens Lady Bannockburn


Championklasse tæve:
1: Wipster´s Real Style
2: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove
3: Our Own Surprise Leela Sweet Honey







 

BCK Årslev 30-11-2013  

100313

Dommer: Susanne Langhorst-De Haan, Tyskland

BH–1: Ramsgrove Prime Thyme BIM & CLUBCERT
BH–2: Shetlanas Fawn Fighter That´s Me
BH–3: Memorylane Ready To Rumba CERT
BH–4: Skarnbro´s Lord Of Lochinver Res.Cert
BT-1: Wipster´s Real Style BIR & KLUBCERT
BT-2: High Jack Toodle-Oo CERT
BT-3: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove
BT-4: High Jack Va-Va-Voom
   
Juniorklasse han:
1: Hebbe

Mellemklasse Han:
1:Memorylane Ready To Rumba

Åbenklasse han:
1: Skarnbro´s Lord Of Lochinver
2: Highflying Home Sweet Home

Championklasse han:
1: Ramsgrove Prime Thyme
2: Shetlanas Fawn Fighter That´s Me
3: Highflying Harvest Moon
4: Memorylane Sunsational
: Highflying Ace Of Hearts

Veteranklasse han:
1: Highflying That´s My Boy BIM Veteran





Babyklasse Tæve:
1: Mama Luna´s Beautiful July BEDSTE BABY

Hvalpeklasse Tæve:
1: High Jack Flamin´Hot BEDSTE HVALP
2: Footwork Love Supreme

Juniorklasse tæve:
1: Prunellas Black Flicka Res.Cert

Mellemklasse Tæve:
1: Mama Luna´s April Angel

Åbenklasse tæve:
1: High Jack Toodle-Oo
2: Artisan First Frost
3: Prunellas Black Elvira
4: Hanne Hannah Smartness


Championklasse tæve:
1: Wipster´s Real Style
2: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove
3: High Jack Va-Va-Voom

Veteranklasse tæve:
1: Tailwind Papaw American Idol BIR Veteran





 

DKK Herning 03-11-2013  

100313

Dommer: Carol Mulcahy Irland

BH–1: Honeytaste Son Of A Bitch BIR, CACIB & DKV 2013
BH–2: Shetlanas Fawn Fighter That´s Me Res.Cacib
BH–3: Honeybob´s Exclusive CERT & DKJV 2013
BH–4: Highflying That´s My Boy Res.Cert & DKVV 2013
BT-1: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove BIM, CACIB & DKV 2013
BT-2: Breaksea Bounty DKVV 2013
BT-3: Tailwind Papaw American Idol CERT
BT-4: Mollycoddles Just Taildown Res.Cert & DKJV 2013
   
Hvalpeklasse Han:
1: Footwork Supreme Commander BEDSTE HVALP

Juniorklasse han:
1: Honeybob´s Exclusive

Mellemklasse Han:
1:Memorylane Ready To Rumba

Åbenklasse han:
1: Alistair's Quagmire

Championklasse han:
1: Honeytaste Son Of A Bitch
2: Shetlanas Fawn Fighter That´s Me
3: Highflying Harvest Moon
4: T-Bob´s Baylone
: Applecore´s Aliceson
: Alistair´s Jump For Joy
: Ramsgrove Prime Thyme
: Memorylane Sunsational

Veteranklasse han:
1: Highflying That´s My Boy BIM Veteran





Babyklasse Tæve:
1: Mama Luna´s Beautiful July BEDSTE BABY

Juniorklasse tæve:
1: Mollycoddles Just Taildown

Mellemklasse Tæve:
1: Mama Luna´s April Angel

Åbenklasse tæve:
1: Honeytaste Glamourizer
2: Alistair´s Over The Moon


Championklasse tæve:
1: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove
2: Hillbacka Xciting Attraction
3: High Jack Va-Va-Voom
4: Honeytaste Perfect Sandy
: T-Bob´s Bocca Just Mocca

Veteranklasse tæve:
1: Breaksea Bounty BIR Veteran
2: Tailwind Papaw American Idol





 

DKK Herning 02-11-2013  

100313

Dommer: Rita Kadike-Skadina Letland

BH–1: Honeytaste Son Of A Bitch BIR, CACIB
BH–2: Shetlanas Fawn Fighter That´s Me CERT & Res.Cacib
BH–3: Alistair´s Jump For Joy
BH–4: Memorylane Sunsational
BT-1: Hillbacka Xciting Attraction BIM, CACIB
BT-2: Mollycoddles Just Taildown CERT & Res.Cacib
BT-3: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove
BT-4: High Jack Va-Va-Voom
   
Juniorklasse han:
1: Honeybob´s Exclusive

Mellemklasse Han:
1:Memorylane Ready To Rumba

Åbenklasse han:
1: Shetlanas Fawn Fighter That´s Me
2: Alistair's Quagmire

Championklasse han:
1: Honeytaste Son Of A Bitch
2: Alistair´s Jump For Joy
3: Memorylane Sunsational
4: T-Bob´s Baylone
: Applecore´s Aliceson
: Highflying Harvest Moon
: Ramsgrove Prime Thyme

Veteranklasse han:
1: Highflying That´s My Boy BIM Veteran





Mellemklasse tæve:
1: Mollycoddles Just Taildown

Åbenklasse tæve:
1: Honeytaste Glamourizer
2: Prunellas Black Elvira
3: Alistair´s Over The Moon


Championklasse tæve:
1: Hillbacka Xciting Attraction
2: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove
3: High Jack Va-Va-Voom
4: Honeytaste Perfect Sandy
: T-Bob´s Bocca Just Mocca

Veteranklasse tæve:
1: Tailwind Papaw American Idol BIR Veteran
2: Breaksea Bounty




 

DKK Ballerup 22-09-2013  

100313

Dommer: Peter Harsanyi. Ungarn

BH–1: Honeytaste Son Of A Bitch BIR, CACIB & KBHV.2013
BH–2: Amazing Shepherds Black Mulberry CERT & Res.Cacib
BH–3: Memorylane Sunsational
BH–4: Memorylane Ready To Rumba Res. Cert
BT-1: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove BIM, CACIB & KBHV.2013
BT-2: Lärkängen´s Trendy Miss Wendy CERT & Res.Cacib
BT-3: High Jack Va-Va-Voom
BT-4: T-Bob´s Bocca Just Mocca Res.Cert
   
Babyklasse han:
1: Glenspey Blue Disco BEDSTE BABY

Juniorklasse han:
1: Memorylane Ready To Rumba
2: T-Bob´s Bjarne Son Of Baylon

Åbenklasse han:
1: Amazing Shepherds Black Mulberry
2: Shetlanas Fawn Fighter That´s Me
3: Highflying Home Sweet Home

Championklasse han:
1: Honeytaste Son Of A Bitch
2: Memorylane Sunsational
3: Applecore´s Aliceson
4: Highflying Harvest Moon

Veteranklasse han:
1: Shorelines Devoted To Shaw Bedste Veteran
2: Highflying That´s My Boy





Hvalpeklasse Tæve:
1: High Jack Flamin´Hot Bedste Hvalp

Juniorklasse tæve:
1: Prunellas Black Flicka

Mellemklasse tæve:
1: Shetlanas Lili Marleen

Åbenklasse tæve:
1: T-Bob´s Bocca Just Mocca
2: Amazing Shepherds Black Gigi
3: Alistair´s Over The Moon
4: High Jack Toodle-Oo

Championklasse tæve:
1: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove
2: Lärkängen´s Trendy Miss Wendy
3: High Jack Va-Va-Voom

Veteranklasse tæve:
1: Shorelines Destination Denmark





 

DKK Varde 24-08-2013  

100313

Dommer: Terry Griffin

BH–1: Ramsgrove Prime Thyme BIM
BH–2: Skarnsbro´s Lord Of Lochinver CERT
BH–3:
BH–4:
BT-1: Wipster´s Real Style BIR
BT-2: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove
BT-3: Svassas Easy Choice CERT
BT-4: Mama Luna´s April Angel
   
Åbenklasse han:
1: Skarnsbro´s Lord Of Lochinver

Championklasse han:
1: Ramsgrove Prime Thyme





Babyklasse Tæver:
1: Footwork Love Supreme Bedste Baby

Juniorklasse tæver:
1: Mama Luna´s April Angel

Åbenklasse tæver:
1: Svassas Easy Choice


Championklasse tæver:
1: Wipster´s Real Style
2: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove





 

DKK Bornholm 18-08-2013  

100313

Dommer: Ulf Bråthen Danmark

BH–1: Highflying Harvest Moon BIR & CACIB
BH–2: Mchaire Messenger N Res.Cacib
BH–3: Vallklanens Old Ben Lomond CERT.
BH–4: Highflying That´s My Boy Res.Cert.
BT-1: High Jack Va-Va-Voom BIM & CACIB
BT-2: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove Res.Cacib
BT-3: Highjack Toodle-Oo CERT
BT-4: Shetlanas Lili Marleen
   
Åbenklasse han:
1: Vallklanens Old Ben Lomond

Championklasse han:
1: Highflying Harvest Moon
2: Mchaire Messenger N

Veteranklasse han:
1: Highflying That´s My Boy


Mellemklasse Tæver:
1: Shetlanas Lili Marleen

Åbenklasse tæver:
1: Highjack Toodle-Oo
2: Vallklanens Lady Bannockburn


Championklasse tæver:
1: High Jack Va-Va-Voom
2: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove

Veteranklasse tæve:
1: Tailwind Papaw American Idol



 

DKK Bornholm 17-08-2013  

100313

Dommer: Gunnar Nymann Danmark

BH–1: Mchaire Messenger N BIR,CERT & CACIB
BH–2: Highflying Harvest Moon Res.Cacib
BH–3: Highflying That´s My Boy
BH–4:
BT-1: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove BIM & CACIB
BT-2:Tailwind Papaw American Idol CERT. Bedst Veteran
BT-3: High Jack Va-Va-Voom Res.Cert.
BT-4:
   
Åbenklasse han:
1: Mchaire Messenger N
2: Vallklanens Old Ben Lomond

Championklasse han:
1: Highflying Harvest Moon

Veteranklasse han:
1: Highflying That´s My Boy


Mellemklasse Tæver:
1: Shetlanas Lili Marleen

Åbenklasse tæver:
1: Vallklanens Lady Bannockburn
2: Highjack Toodle-Oo


Championklasse tæver:
1: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove
2: High Jack Va-Va-Voom

Veteranklasse tæve:
1: Tailwind Papaw American Idol Bedste Veteran
2: High Jack Wish To Please


 

DKK Vejen  15-06-2013  

100313

Dommer: E. Senashenko, Rusland

BH–1: Shetlanas Fawn Fighter Thasts Me BIR,CERT & CACIB
BH–2: Highflying Harvest Moon Res.Cacib
BH–3: Alistair´s One To Die For
BH–4:
BT-1: High Jack Va-Va-Voom BIM & CACIB
BT-2: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove CERT & Res.Cacib
BT-3: Shetlanas Lili Marleen Res.Cert
BT-4:
   
Mellemklasse han:
1: Firstprizebears King Cole

Åben klasse han:
1: Shetlanas Fawn Fighter Thasts Me
2: Alistair´s One To Die For
3: Desire On Fun Charlie Chaplin

Champion han:
1: Highflying Harvest Moon
2: La-Faja´s Gone To Hell





Hvalpeklasse Tæver:
1: Prunellas Black Flicka Bedste Hvalp

Juniorklasse Tæver:
1: Shetlanas Lili Marleen
2: Mama Luna´s April Angel
3: Falkstolhågen´s North Light


Åbenklasse tæver:
1: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove
2: Amazing Shepherds Black Gigi


Champion tæver:
1: High Jack Va-Va-Voom
2: Firstprizebears Hollywood
: Wipster´s Real Style



   

 

DKK Svendborg  18-05-2013  

100313

Dommer: Charlotte Høier, Danmark

BH–1:Highflying Harvest Moon BIR
BH–2: Highflying That´s My Boy CERT
BH–3:
BH–4:
BT-1:Svassas Born Sweet BIM & CERT
BT-2: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove Res.Cert
BT-3:
BT-4:
   
Juniorklasse han:
1:Falkstolhågen´s Eye Catcher

Mellemklasse han:
1: Highflying Yips Yaps And Yahoos


Champion han:
1: Highflying Harvest Moon

Veteran Han:
1: Highflying That´s My Boy



Juniorklasse Tæver:
1: Falkstolhågen´s Sweet Dreams
2: Falkstolhågen´s North Light


Åbenklasse tæver:
1: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove
2: Svassas Easy Choice


Champion tæver:
1: Svassas Born Sweet



   

 

DKK ROSKILDE  05-05-2013  

100313

Dommer: Johan Andersson. Sverige

BH–1: Goonie´s Highlander Lad BIR & CACIB
BH–2: Honeytaste Mr Big CERT & Res.Cacib
BH–3: Beastly´s Tweed Kettle
BH–4:Applecore´s Aliceson
BT-1:Famarens Kerry Kilkenny BIM, CERT & CACIB
BT-2: High Jack Va-Va-Voom Res.Cacib
BT-3:
BT-4:
   
Juniorklasse han:
1:Beardmarked´s All For Love

Åben klasse han:
1: Beastly´s Tweed Kettle
2: Goonie´s Heart And Soul
3: Farmarens Lambeth Walk
4: Highflying Home Sweet Home
: Shetlanas Fawn Fighter Thasts Me

Champion han:
1: Goonie´s Highlander Lad
2: Honeytaste Mr Big
3: Applecore´s Aliceson
4: Highflying Harvest Moon
: High Jack Big Whoop



Hvalpe Tæve:
1:Prunellas Black Flicka -  Bedste Hvalp

Juniorklasse Tæver:
1: Shetlanas Lili Marleen


Mellemklasse tæver:
1: Beardmarked´s Bloody Luxury

Åbenklasse tæver:
1: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove
2: Amazing Shepherds Black Gigi


Champion tæver:
1: Famarens Kerry Kilkenny
2: High Jack Va-Va-Voom

Veteran Tæve:
1: Bonny And Clyde´s Twice As Nice

   

 

DKK ROSKILDE  04-05-2013  

100313

Dommer: Thomas Rohlin, Danmark

BH–1:Famarens Florian Prinzkrona BIM CERT & CACIB
BH–2: Beastly´s Tweed Kettle Res.Cacib & Res.Cert
BH–3: Highflying Harvest Moon
BH–4:Applecore´s Aliceson
BT-1:Famarens Good Girl BIR, CERT & CACIB
BT-2: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove Res.Cert & Res.Cacib
BT-3: High Jack Va-Va-Voom
BT-4:Beardmarked´s Bloody Luxury
   
Juniorklasse han:
1:Beardmarked´s All For Love

Åben klasse han:
1: Beastly´s Tweed Kettle
2: Shetlanas Fawn Fighter Thasts Me

Champion han:
1: Famarens Florian Prinzkrona
2: Highflying Harvest Moon
3: Applecore´s Aliceson
4: Honeytaste Mr Big



Hvalpe Tæve:
1:Prunellas Black Flicka -  Bedste Hvalp

Juniorklasse Tæver:
1: Shetlanas Lili Marleen
2: Falkstolhågen´s North Light

Mellemklasse tæver:
1: Beardmarked´s Bloody Luxury

Åbenklasse tæver:
1: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove
2: Amazing Shepherds Black Gigi
3: Alistair´s Over The Moon

Champion tæver:
1: Famarens Good Girl
2: High Jack Va-Va-Voom
   

 

BCK Hårlev  10-03-2013  

100313

Dommer: Filip Johnsson, Sverige

BH–1: Highflying Harvest Moon BIR
BH–2: Highflying Home Sweet Home CERT
BH–3: Honeytaste Son Of A Bitch
BH–4: Glenspey Your Love Is King R-CERT
BT-1: Shetlanas Lili Marleen BIM & CERT
BT-2: Highflying Indian Summer
BT-3: High Jack Va-Va-Voom
BT-4:
   
Juniorklasse han:
1:Glenspey Your Love Is King

Åben klasse han:
1: Highflying Home Sweet Home
2: Amazing Shepherds Black Mulberry

Champion han:
1: Highflying Harvest Moon
2: Honeytaste Son Of A Bitch
3: Ramsgrove Prime Thyme
4: Highflying Ace of Hearts

Veteran Han:
1: Highflying That's My Boy - Bedste Veteran

Baby Tæve:
1:Prunellas Black Flicka -  Bedste Baby

Juniorklasse Tæver:
1: Shetlanas Lili Marleen
2: Falkstolhågen´s North Light

Åbenklasse tæver:
1: Diotima´s Sweet Heart At Ramsgrove
2: Amazing Shepherds Black Gigi

Champion tæver:
1: Highflying Indian Summer
2: High Jack Va-Va-Voom
   

DKK Fredericia  10-03-2013  

100313

Dommer: G.Alessandra Italien

BH–1: Honeytaste Son Of A Bitch BIR & CACIB
BH–2: Highflying Harvest Moon R-CACIB
BH–3: Shetlanas Fawn Fighter Thasts Me CERT
BH–4: Amazing Shepherds Black Mulberry
BT-1: High Jack Va-Va-Voom BIM & CACIB
BT-2: Footwork Star Supreme R-CACIB
BT-3: Wipster's Real Style CERT
BT-4: Diotima's Sweet Heart At Ramsgrove
   
Åben klasse han:
1:Shetlanas Fawn Fighter Thasts Me
2: Amazing Shepherds Black Mulberry
3: Vallklanens Old Ben Lomond

Champion han:
1: Honeytaste Son Of A Bitch
2: Highflying Harvest Moon

Baby Tæve:
1: Brunnellas Black Flicka  Bedste Baby

Juniorklasse Tæver:
1: Shetlanas Lili Marleen

Åbenklasse tæver:
1: Wipster's Real Style
2: Diotima's Sweet Heart At Ramsgrove
3: Vallklanens Lady Bannockburn
4: Svassas Easy Choice

Champion tæver:
1: High Jack Va-Va-Voom
2: Footwork Star Supreme
   

Gamle resultater

2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004

 

Copyright © Bearded Collie Klubben Danmark           Web design: Linda Jönsson